OnGolf-golfmatkat

Karelia Golfin Syysmatka Tunisiaan 23.11.2026
Hammamet | Steigenberger Marhaba Thalasso

Tunisia on loistava golfkohde, jossa on erinomainen hinta-laatu suhde. OnGolf on avannut suorat tilauslennot Monastiriin, minkä ansiosta golfarit pääsevät nauttimaan tästä 45 golfreiän, loistavien harjoitusfasiliteettien ja laadukkaan hotellin yhdistelmästä! Hammamet tarjoaa golfin ja auringon lisäksi aimo annoksen aitoa pohjois-Afrikan kulttuuria!
Steigenberger Marhaba Thalasso on tyylikäs rantahotelli, jossa moderni hotelli yhdistyy rentoon lomatunnelmaan ja hyvin hoidettuun ympäristöön. Hotellin yleisilme on rauhallinen ja viimeistelty, ja hyvät palvelut takaavat vaivattoman loman: useita ravintoloita ja baareja, ulko- ja sisäaltaita sekä thalasso- ja spa-keskus merivesialtaineen, saunoineen ja hammameineen.
Sijainti suoraan rannalla ja lähellä Hammametin golfkenttiä tekee hotellista toimivan vaihtoehdon OnGolfarille, joka arvostaa tasokasta majoitusta ja rauhallista lomaympäristöä.

Tunisian varma sää, loistava hotelli sekä hienot golfkentät takaavat nautinnollisen matkan!

Hotellilta on lyhyt bussimatka Citruksen golfkentille, jossa Ronald Freamin suunnittelemat kaksi 18 reikäistä kenttää, 9 reikäinen par 3 kenttä sekä erinomaiset harjoitusmahdol­lisuudet. Golfkentät ovat erityyppisiä. Les Oliviers –kentän ysit ovat huomattavan erilaisia. Etuysi kulkee kauniissa ja tasaisessa oliivilehdossa, kun taas takaysi kiemurtelee helposti kuljettavien kukkuloiden rinteillä. Citruksen toinen 18 reikäinen kenttä La Foret on puolestaan hieman haastavampi, mutta mielenkiintoinen. Mäkisemmässä maastossa alusta loppuun kulkeva kenttä on maisemiltaan vaikuttava ja tarjoaa pelaajilleen myös mietittävää.

Golf:

  • Lähtöajat noin välillä 8:00-12:00 Citruksen kahdella kentällä, tarkat tiiajat selviävät lähempänä matkaa,
  • Unlimited golf

Lisätietoja kohteesta:

Nopealle varaajalle ilmainen lounge-sisäänpääsy Helsingissä!

Voimassa 15.6. saakka.

1730 €Jaetussa huoneessa
1850 €Omassa huoneessa

Hintaan sisältyy:

  • Suorat tilauslennot Helsinki-Monastir-Helsinki
  • Matkalaukku ruumaan (20 kg) ja käsimatkatavara (8 kg)
  • Golfbägin kuljetus lennolla meno-paluu (max 15 kg)
  • Lentokenttä- ja golfkenttäkuljetukset kohteessa
  • Majoitus Steigenberger Marhaba Thalasso *****-
  • All inclusive (ei voimassa klubilla)
  • 6 päivän unlimited golf Citruksen kentillä

Lisähinnasta:

  • Huone päärakennuksesta +60 €/huone/viikko
  • Huone merinäköalalla päärakennuksesta +120 €/huone/viikko
  • Jaettu golfauto +180 €/viikko (6 kierrosta)
  • Tunisian turistivero n. 4 €/yö/hlö. Maksetaan kohteessa

Lentoaikataulu:

Nouvelair
23.11. Helsinki 20:20 > Monastir 23:40
30.11. Monastir 14:00 > Helsinki 19:20

Lisätiedot:

Petja Vuojärvi
petja.vuojarvi@kareliagolf.fi
OnGolf toimisto
info@ongolf.fi
0300 870 520
(0,34 €/min + pvm/mpm)

0300 870 520  (0,34 €/min + pvm/mpm)
info@ongolf.fi