Players Trip 28.1.-8.2.2027
Randpark | Etelä-Afrikka
Kenttäkattaus ei jätä ketään kylmäksi ja ravintolat ovat kerrassaan loistavia!
Matkan tukikohtana toimii korkeatasoinen Randpark Resort, jonka yhteydessä toimii 5 tähden hotelli The Fairway Hotel. Matkalla asutaan aivan kentässä kiinni olevissa 4 makuuhuoneen ja 4 kylpyhuoneen tilavissa Golf Villoissa, joista jokaiselle on varattu oma huone! Tutustu villoihin tästä.
Hotellin yhteydessä sijaitsee kaksi huipputason golfkenttää Firethorn ja Bushwillow. Kentät ovat toimineet muun muassa European Tourin näyttämönä.
Matka on täydellinen valinta huippukenttien sekä loistavan, kohtuuhintaisen ruuan ystäville. Kentät ovat ehdotonta maailman huipputasoa ja niiden kunto on tammi- helmikuun vaihteessa parhaimmillaan. Etelä-Afrikan rikas ruoka- ja viinikulttuuri on paitsi monipuolista, niin myös erittäin järkevän hintaista. Kätevän taksimatkan päässä hotellilta löytyy useita turvallisia alueita, joissa on tarjolla loistavaa ruokaa mahtavista pihveistä vaikkapa todella laadukkaaseen aasialaiseen ja italialaisen keittiöön. Ruoka ja viini nousevatkin monilla Etelä-Afrikan kävijöillä eniten hehkutetuksi puoleksi reissuja!
Alueen kenttävalikoimaa, valitsemme parhaat:
-
Randpark : Bushwillow Course (European Tour Course), Firethorn Course (European Tour Course)
-
The Country Club Johannesburg : Woodmead Course, Rockland Course
-
Royal Johannesburg & Kensington Golf Club : West Course (European Tour Course), East Course (European Tour Course)
-
Houghton Golf Club (European Tour Course)
-
Glendower Golf Club (European Tour Course)
-
Steyn City Golf (European Tour Course)
-
The Bryanston Country Club
-
Ebotse Links
Kaikille kierroksille on mahdollisuus varata auto etukäteen. Hinta noin 15 €/kierros/hlö. Mikäli haluaa pelata autolla, varaaminen on suositeltavaa.
Golf Villa, omassa huoneessa jossa myös oma kylpyhuone:
2980 €/henkilö
Lennot:
Valitsemme parhaat mahdolliset lennot yhtiön ja lentoaikataulun mukaisesti, arviolta syyskuussa. Voit myös varata omat lentosi, hyvitämme tällöin lennon hinnan matkapaketista 850 €.
Matkan hintaan kuuluvat lennot lähtevät 29.1. iltapäivällä ja paluussa 7.2. iltapäivällä.
Matkapakettiin sisältyy:
-
Lennot Helsinki-Johannesburg-Helsinki (vahvistuu lähempänä)
-
Matkatavara ruumaan ja käsimatkatavara
-
Majoitus Fairway Hotel Golf Villas *****
-
Buffetaamiaiset
-
12 kierrosta golfia
-
Lentokenttäkuljetukset
-
Kuljetukset golfkentille
-
Suomalaisten matkanvetäjien palvelut
Lisämaksusta:
-
Golfauto kierroksille n. 15 €/hlö/kierros (varataan etukäteen, maksetaan kohteessa)
-
Mahdollinen bäginkuljetusmaksu lennoilla





















