Tommi Laiton opetusmatka

Belek | Gloria Verde | 22.11.-29.11.2025

Tommi Laiton kanssa Belekin upeaan Gloria Verdeen!
Opetusmatka 22.11.-29.11.2025

Yksi Belekin arvostetuimmista golfresorteista Gloria Golf Club ja etenkin sen Verde-hotelli on jo monen suomalaisgolfarin kestosuosikki. Täällä vietät lomaa modernissa ja tasokkaassa ympäristössä ja pääset nauttimaan Belekin parhaista väylistä. 

“Gloriassa on tarjolla 45 golfreikää, erinomaiset harjoitusalueet sekä arvostettu all inclusive-hotelli.”

Glorian kentille tunnusomaista on väylien reunojen kauniit pinjapuut, jotka luovat ainutlaatuisen tunnelman kentille. Old ja New -kentät ovat suunnittelultaan onnistuneita täysiverisiä kilpakenttiä. Ne tarjoavat kuitenkin pelinautintoja myös vähemmän pelanneille, kunhan malttaa valita itselleen sopivat tiit.

Pinjametsän ympäröimä Gloria Verde-hotelli on loistava valinta Belekin lomalle. Verdessä majoitut huippuluokan hotellissa, joka samaan aikaan on kuitenkin viihtyisä ja tunnelmallinen. Ja huippuluokan kentät löytyvät vain lyhyen shuttle-matkan päästä.

Glorian klubillla on kaikkiaan 45 väylää: Turkin parhaimpiin arvostetut Old ja New sekä mainio yhdeksänreikäinen Verde. Pelattavaa ja mielenkiintoa riittää pidemmänkin pelimatkan ajaksi. Glorian väylät ja viheriöt ovat tunnettu hyvästä kunnostaan. All inclusive on voimassa myös klubilla pelipäivinä.

Tommin valmennuksen päätavoitteena on löytää jokaiselle pelaajalle hallittu ja helposti toistettava lyönti. Opetusmatkalla keskitytään taitojen viemiseen kentälle ja pelaamisesta nauttimiseen. Tommi pelaa jokaisen matkalla olevan kanssa samassa ryhmässä vähintään yhdeksän väylää. Tämän lisäksi harjoitusalueilla käydään läpi golfin eri osa-alueet päivittäin kahden tunnin mittaisissa treeneissä, joista alustavasti kolme on rangeharjoittelua ja kahtena ollaan lähipelialueilla.

Tervetuloa mukaan viihtymään, rentoutumaan ja lisäämään omaa tietotaitoa golfissa!

Tommi Laiton opetusmatka Belekissä

Hotelli: Gloria Verde
Ruokailut: All inclusive
Golf:  5 kierrosta/viikko (Old Course, New Course ja Verde Course)
Lähtöpäivä: 22.11.2025
Hinta: 1 viikko alkaen 2060 €
Kahden hengen huone yhdelle +340 €/viikko

Gloria Verde Resort *****

Lisätietoja: Tyylikäs useista rakennuksista koostuva Gloria Verde Resort sijaitsee puutarhamaisissa maisemissa pinjametsikön keskellä. Hotelli on tunnelmaltaan rauhallisempi kuin monet muut alueen hotellit. Glorian golfklubi sijaitsee vajaan kilometrin päässä hotellilta, ja sinne on järjestetty ilmainen kuljetus. Hotellin tasokas all inclusive ja viihtyisät oleskelutilat tarjoavat hyvät puitteet onnistuneeseen golflomaan.

Hotellilla on kaksi Á la carte –ravintolaa, buffetravintola sekä kahvila. Hotellilla on hyvätasoinen Thalassoterapiakeskus, jossa on mm. merivesiallas, sauna ja turkkilainen sauna. Osa allas-alueista ja hotellin ulkopalveluista on suljettu talvikaudella riippuen sääolosuhteista. Hotellialueella on langaton internetyhteys.

Perushintaan sisältyy: Majoitus kahden hengen huoneessa, jossa on suihku, kylpy, wc ja parveke tai terassi. All inclusive (sisältää virvoitus ja alkoholijuomat, ei vuosikertaviinejä, samppanjaa tai konjakkeja).

Lisämaksusta: 1) Huone yhdellle

Lisätietoja hotellista: Gloria Verde hotel

 

  • Paikallinen luokitus *****
  • Huoneita 272
  • Lentokentälle: Antalya 1 h ja Gazipasa 2 h
  • Uimarannalla
  • golfbägin säilytys klubilla
  • maksuton wifi
  • All inclusive voimassa pelipäivinä myös golfklubilla

Kohdeinfo

Suomen kansalainen tarvitsee Turkkiin matkustusasiakirjaksi passin, jonka tulee olla voimassa 6 kuukautta maasta poistumisen jälkeen. Myös lapsella tulee olla oma passi. Muiden maiden kansalaisten viisumin tarve tulee tarkistaa Turkin suurlähetystöstä.

Henkilökohtaiset lääkkeet ja maahantulomuodollisuudet

Ota käyttämiesi reseptilääkkeiden resepteistä mukaan englanninkielinen käännös. Mikäli mukanasi on muita vahvoja lääkkeitä, sinulta saatetaan pyytää englanninkielinen lääkärintodistus, josta ilmenee, että kyseessä olevan lääkkeen käyttäminen on sinulle välttämätöntä. Lisätietoja 

Matkalippu

Turkkiin lennetään OnGolfin tilauslennoilla, joita operoi SunExpress.

Lähtöselvitys SunExpressin lennolle tehdään lähtöselvitystiskillä lentokentällä. Lähtöselvitystä varten tarvitset vain oman passisi, erillistä lentolippua ei lähetetä. Paluulennon lähtöselvitys tapahtuu kohdemaan lentokentällä lähtöselvitystiskeillä.

Golfbägin kuljetus ja matkatavarat lennolla

OnGolfin tilauslennoilla SunExpressillä matkustajalla saa olla maksutta yksi ruumassa kuljetettava matkalaukku. Yksi matkalaukku saa painaa enintään 20 kg. Matkustamoon saa ottaa yhden käsimatkatavaran, jonka enimmäispaino on 8 kg.

Golfbägin kuljetuksen hinta lennolla on 60 € meno-paluu. Golfbägi saa painaa 15 kg.

Matkanvetäjän tapaaminen

Tapaaminen on kohdemaan lentokentällä matkatavaroiden noudon jälkeen tuloaulassa. Paikallisoppaamme tai matkanvetäjäsi on sinua vastassa OnGolf-kyltin kanssa. Mikäli matkanvetäjä lentää kohteeseen samalla lennolla kanssasi, tulee hän paikalle heti saatuaan omat matkatavaransa. Matkanvetäjä ohjaa sinut bussille, jolla jatketaan hotellille.

Lentokenttäkuljetus

Matkasi hintaan kuuluu lentokenttäkuljetus. Antalyan lentokentältä Belekiin on matkaa noin 45 km ja matka kestää noin tunnin.

Matkavaluutta

Turkissa valuuttana toimii liira, Belekin hotelleissa ja golfkentillä käytetään kuitenkin Euroja. Matkavaluutaksi voi ottaa euroja pieninä seteleinä. Myös Belekin kylän liikkeissä ja hotelleissa voit maksaa euroilla. Yleisimmät luottokortit käyvät maksuvälineenä hotellissa ja liikkeissä. Rahaa voi nostaa pankeista ja automaateista. Tippaaminen on kohteliasta ja takaa yleensä paremman palvelun loppuloman ajaksi.

Sähkö

230 V ja eurooppalainen pistoke. Adapteria ei tarvita.

Matkavakuutus

Varmistathan, että sinulla on voimassa oleva matkavakuutus. Matkavakuutuksella turvaat sen, että saat parhaan mahdollisen hoidon sairastuessasi ja turvaat matkatavarasi varkauden, rikkoutumisen tai katoamisen varalta. Riittävä matkavakuutus sisältää myös peruutusturvan, mikäli joudut peruuttamaan matkan ennen matkalle lähtöä.

Terveys ja turvallisuus

Kohteeseen saavuttuasi ja liikkuessasi yleisillä paikoilla, pidä huoli tavaroistasi taskuvarkaiden varalta. Jätä arvokorut kotiin. Rahat ja arvoesineet on turvallisinta säilyttää hotellin tallelokerossa. Pidä mukana vain kulloinkin tarvitsemasi määrä rahaa. Vakuutus ei korvaa käteisen rahan katoamista.

Matkustusturvallisuuteen liittyvät asiat löytyvät ulkoasiainministeriön julkaisemilta sivuilta. Ulkoministeriö julkaisee matkakohteita koskevia matkustustiedotteita. Noudatamme Ulkoministeriön matkustussuosituksia. www.formin.fi

Viikko-ohjelma

Golfopettajat suunnittelevat päivä- ja viikko-ohjelman osallistujien mukaan. Seuraavan päivän opetusaikataulun ja starttiaikasi saat tietää vetäjältä aina edellisenä iltana. Opetusmatkoilla peliseura muuttuu päivittäin; toki toiveet pelikavereista otetaan huomioon. Alta löydät alustavan viikko-ohjelman, joista näet tiedot pelattavista kentistä sekä ensimmäisistä tiiajoista. All inclusive on voimassa myös Glorian golfklubilla.

Matkojen päiväohjelma on selkeä. Golfpäiviin kuuluu noin 1,5 h treeniä ja 18 reikää golfia. Treeneissä keskitytään perustaitoihin: lähtöasento, ote, linjaus ja tasapaino. Myös lähipeliharjoitteluun panostetaan. Treenit järjestetään joko peliä ennen tai jälkeen. Katso alta tarkemmin.

Tutustu kenttään > Gloria New
Tutustu kentään > Gloria Old
Tutustu kentään > Gloria Verde
Opetusmatka 22.-29.11.2025
  • 23.11.2025 Gloria New Course 11:39
  • 24.11.2025 Gloria Old Course 09:42
  • 25.11.2025 Gloria Verde Course x 2 09:42
  • 26.11.2025 Vapaapäivä
  • 27.11.2025 Gloria New Course 09:33
  • 28.11.2025 Gloria Old Course 09:42

Alustavat ensimmäiset lähtöajat. Treenit iltapäivisin kierroksen ja lounaan jälkeen.

Kuvagalleria

Minni & Roope Golf School -tiimi tarjoaa golfopetusta kaiken tasoisille pelaajille. Haluamme auttaa jokaista golfaria löytämään oman potentiaalinsa pelaajana sekä inspiroivan opetuksen myötä synnyttää entistä suurempaa nautintoa jokaisen omaan harjoitteluun ja pelaamiseen.

Varaa opetusmatka:

22.11.2025
1 vko
Alk. 2060€

Opetusmatkan hintaan sisältyy:

  • Suorat lomalennot SunExpressillä Helsinki-Antalya-Helsinki
  • Matkatavara ruumaan (20 kg) ja käsimatkatavara (8 kg)
  • Lentokenttäkuljetukset kohteessa
  • Majoitus Gloria Verde -hotellissa
  • Golfkenttäkuljetukset
  • 5 green feetä hotellin kentiltä
  • All inclusive (pelipäivinä myös klubilla)
  • Rangepallot opetuspäivinä
  • Tommi Laiton opetus- ja vetäjäpalvelut

Lisämaksusta:

  • Golfbägin kuljetus lennolla 60 € /meno-paluu (max 15 kg)
  • Kahden hengen huone yhdelle +340 €/viikko

Lentoaikataulu

SunExpress (alustava aikataulu)
22.11. Helsinki 16:05 > Antalya 20:15
29.11. Antalya 11:00 > Helsinki 15:50

Matkanvetäjät

PGA Pro Tommi Laitto

Kaksi 18-reikäistä ja yksi 9-reikäinen kenttä takaavat monipuolisen peliohjelman lomalle.

OnGolf Birdiet

Tasokas, 5-tähden hotelli saa ongolf-matkalaisilta vuosi toisensa jälkeen erinomaista palautetta.

OnGolf Birdiet

Hotelli sijaitsee rauhallisessa miljöössä pinjapuiden ja ison puutarhan keskellä.

OnGolf Birdiet

Huippuluokan opetusta huippuluokan kohteessa

OnGolf Birdiet

All inclusive-lomailun helppous viehättää ja kaikki ruoat ja juomat hotellissa sekä pelipäivinä myös golfklubilla kuuluvat matkan hintaan.

OnGolf Birdiet

Alueella on 16 tasokasta golfkenttää. Halutessasi voit vapaapäivänä varata green feen hotellin ulkopuoliselle kentälle.

OnGolf Birdiet

OnGolf välittää golflomasi onnistumisesta.

OnGolf Birdiet

Matka- ja maksuehdot

Ennakkomaksu 300 €/hlö erääntyy 7 vuorokautta varauksesta. Loppumaksu erääntyy 45 vuorokautta ennen lähtöä.

Tarkistathan, että sinulla on voimassa oleva matkavakuutus, joka sisältää peruutusturvan.

Tutustu yleisiin matkapaketti- sekä OnGolfin lisä- ja erityisehtoihin.

OnGolfin erityisehdot Yleiset matkapakettiehdot